Rīgas Motormuzejā apskatāma Youngtimer izstāde “Piepildītie sapņi”

Meist

Riia Motomuuseum – see on enam kui 100 ainulaadset masinat, kaasaegne, kõigile külastajatele ligipääsetav väljapanek, täisteenus kõigile sihtrühmadele, aga eelkõige kirg vanade masinate vastu.

Rohkem infot

Ceturtdien, 12.oktobrī CSDD Rīgas Motormuzejā tiks atklāta izstāde “Piepildītie sapņi”, kas sniedz ieskatu pagājušā gadsimta 60.-80. gadu autobūves labākajās tradīcijās  un “Youngtimer Rally” pasākumu vēsturē. Izstāde apskatāma līdz 2018.gada aprīlim.

Apmeklētājiem būs iespēja aplūkot ne tikai muzeja pastāvīgās ekspozīcijas cienīgus eksemplārus, piemēram, 1969. gada Opel GT un 1971. gada BMW 2002TI, bet arī rallija ceļus pieredzējušos SAAB 96, Triumph TR7 un citus unikālus spēkratus.

Tāpat izstādē būs apskatāmi Youngtimer pasākumu plakāti, trafareti, fotogrāfijas un video materiāli, kā arī intervijas ar auto īpašniekiem un ralliju dalībniekiem. Tas ļaus interesentiem  uzzināt un labāk izprast ceļu no Youngtimer iegādes līdz tā dalībai dažādos pasākumos.

Papildus tam izstādē būs iespēja arī izmēģināt spēkus 3D mākslinieka Mārtiņa Upīša īpaši izstādei  izveidotajā sacīkšu simulatorā, izbraucot Biķernieku trasi.

Ne tikai Eiropā, bet arī Latvijā spēkrati, kas ražoti 20.gs. 60.-80. gados, pēdējā laikā kļūst aizvien populārāki. Tādēļ tiem tiek rīkoti aizvien jauni pasākumi, salidojumi un izstādes.  Jau 2012. gadā Latvijas Antīko automobiļu klubs organizēja pirmo šādu automobiļu salidojumu - “Youngtimer Rally”. Kopš tā laika ievērojami pieaudzis Latvijā reģistrēto Youngtimer skaits; šobrīd  dažādos “Youngtimer Rally” pasākumos (trases dienās, kalnā braukšanas sacensībās, “Cars&Coffee” salidojumos) piedalās vairāk nekā 750 dažādi spēkrati.

VÄLJAPANEK

View all

VEOAUTOD JA ERISÕIDUKID

Alahinnatud Tõelised „tööloomad“, mis on inimest teeninud erinevatel aegadel ja eesmärkidel.

LÄTI AUTO-, MOTO JA VELOTÖÖSTUS

20.sajandi alguses on Riia Vene impeeriumi tööstuspealinn. Masinaehitus, metallurgia, keemia-,...

KULTUSSÕIDUKID

Iidolid ja nostalgia Unustamatud autod, mis on kujunenud oma ajastu sümboliteks.