Gvido Kajona fotogrāfiju izstāde TĒMA 011 apskatāma līdz janvāra beigām

Vēl tikai janvārī CSDD Rīgas Motormuzejā būs iespējams apskatīt foto mākslinieka Gvido Kajona izstādi „TĒMA 011”. Izstādē apskatāmas G.Kajona melnbaltās fotogrāfijas, kas tapušas Padomju Latvijas laikā un ir satīrisks sociālistiskās vides raksturojums.

Tēma 011 ir gan atsauce uz domubiedru grupu – fotomīļu apvienību 80. gados, kurā bija tieši 11 biedri, gan stāsts par pilsētu. Ielas, mājas un pagalmi, kas tik pazīstami, ir tomēr katru dienu citi. Cilvēki pilsētas ikdienā un viņu atstātās pēdas. Sociālisma laikam raksturīgie simboli, ideoloģiski uzraksti uz demonstrāciju plakātiem un tie, kas ievilkti putekļainās logu rūtīs.

Izstāde ir subjektīva dokumentālista – Givdo Kajona, liecība par laiku, kas fiksēta attēlā, ar labestīgu smaidu un nedaudz ironiski palūkojoties uz ikdienišķo un ieraugot citu nepamanīto. Bildes, vienlaikus, ir dokumenti un māksla.

Foto mākslinieks Gvido Kajons fotogrāfijā sevi pieteica 20.gs. 70. gados. Gvido fotogrāfiju nav studējis akadēmiskā ceļā, bet tā viņu aizrauj jau kopš agras bērnības. Viņš jau kopš 1979. gada piedalās grupas fotogrāfiju izstādēs un veido savas personālizstādes gan Latvijā, gan ārvalstīs.  20. gadsimta 90. gados strādājis kā žurnāla “Liesma” fotogrāfs, un arī tagad ir viens no pieprasītākajiem preses izdevumu fotogrāfiem.

Izstāde Motormuzejā tika atklāta 2016. gada 24. oktobrī un būs pieejama apskatei līdz janvāra beigām. Izstāde apskatāma Rīgas Motormuzeja izstāžu zālē, iegādājoties muzeja ieejas biļeti.