Rīgas Motormuzeja ekspozīciju papildinās video stāsts par Kārļa Ulmaņa grezno dienesta automobili Cadillac Fleetwood All-Weather Phaeton

Rīgas Motormuzeja vēsturisko personu auto kolekcijas stāstus papildinās speciāli veidots video materiāls par Kārli Ulmani un viņa eleganto reprezentācijas automobili Cadillac Fleetwood V8 All Weather Phaeton.

Kārlis Ulmanis, Ministru prezidents un Valsts prezidents no 1935. līdz 1940. gadam, viens no ietekmīgākajiem politiķiem Latvijas vēsturē, reprezentācijas braucienos izmanto 1930. gadā ražotu Cadillac kabrioletu.

Automobilim ir retas komplektācijas virsbūve ar 4 komfortablām sēdvietām un ar V8, V12 un V16 šasijām. Šādas komplektācijas virsbūves ražotas tikai 1930. gadā un apmēram tikai 200 eksemplāros. Greznais automobilis kalpo K. Ulmaņa reprezentācijas izbraucieniem.

1. gada rudenī ar šo automobili, kuram piestiprināta reģistrācijas numurzīme Nr. 1620, PSRS Sarkanās armijas augstākā virspavēlniecība Rīgā, Uzvaras laukumā, pieņem militāro parādi. Pēc parādes automobilis Latvijā nav redzēts, un tā vēsture nav
  2. zināma.

Rīgas Motormuzejā eksponētais automobilis ir identisks K. Ulmaņa auto: melna virsbūve, sarkani drāšu spieķu riteņi, gaiši brūnas krāsas jumts un ādas salons, un ar 40 eksemplāru starpību virsbūvju numerācijā. Automobilis iegādāts ASV un restaurēts Rīgas Motormuzejā.