Drīzumā jauna izstāde "Daudzveidīgais RAF"

24.maijā Rīgas Motormuzejā tiks atklāta jauna izstāde "Daudzveidīgais RAF", kur apmeklētājiem būs iespēja savām acīm skatīt RAF spēkratu kolekciju, ko vienkopus līdz šim vēl neviens nav redzējis.

Rīgas autobusu fabrika (RAF) ir leģenda. No 1949.gada līdz 1998.gadam rūpnīca ražoja mirkoautobusus, izveidojot spēcīgas mikroautobusu virsbūvju dizaina un virsbūvju būves tradīcijas Latvijā. Rīgas Motormuzeja jaunajā izstādē jums būs iespēja ieskatīties leģendas neredzamajā pusē. Pirmo reizi tiks eksponēti mazpazīstami RAF speciālie mikroautobusi, kas izgatavoti Rīgā, Duntes ielas darbnīcās.

Kopumā izstādē būs skatāmi 6 interesanti RAF būvēti spēkrati. Kā viens no izstādes galvenajiem eksponātiem jāizceļ viens no RAF fabrikas pēdējiem darinājumiem - 1991.gadā izgatavotais mikroautobuss ar angļu akcentu RAF 1, zināms arī kā RAF Roksana.

Astoņdesmito gadu beigās atjaunojās centieni izstrādāt konceptuāli jaunu mikroautobusu modeli. RAF dizaineri un konstruktori izstrādāja mašīnas ārējo izskatu un virsbūves konstrukciju. 1991. gadā RAF Rīgas eksperimentālajā cehā izgatavoja prototipa "M1"  virsbūvi, un aprīkoja to ar motoru un pārējiem agregātiem. Pēc tam mašīnu aizsūtīja uz Lielbritāniju, jo prototipa pabeigšanai bija piesaistīta automobiļu projektēšanas  firma International Automotive Design (IAD). Sadarbojoties ar RAF konstruktoriem, firma dažu mēnešu laikā izveidoja salona aprīkojumu, kā arī pabeidza virsbūves apdari un krāsošanu. Auto nosauca par RAF 1. Tomēr pārsvarā jaunais modelis ir zināms kā RAF "Roksana", jo firmā IAD šī projekta kodētais nosaukums bija Project Roxanne.