Rīgas Motormuzejs saņem Latvijas Muzeju biedrības Gada Balvu 2018

Piektdien, 25.maijā Rīgas Motormuzejs saņēma Latvijas Muzeju biedrības Gada Balvu 2018 nominācijā "Mārketinga aktivitāte" par patiesi pārsteidzošo un aizraujošo piedzīvojumu, ko pagājušajā vasarā muzejs kopā ar reklāmas aģentūru DDB Latvia sagādāja Rīgas viesiem.

Tūrisma sezonas pašā karstumā Rīgas Motormuzejs nejauši uzrunātiem Rīgas viesiem bija gatavs dāvināt piedzīvojuma braucienu jeb aklo randiņu ar Rīgu ar ekskluzīvu no muzeja ekspozīcijas izbraukušu 30. gadu Packard limuzīnu! Tieši šāds Packard Super 8 tika izmantots 1939. gada Britu karaļnama pirmajā vizītē uz Kanādu, piedaloties karalienei Elizabetei un karalim Džordžam VI. Piedzīvojuma rezultātā tapa sirsnīgs un emocionāls video klips, kas tika izplatīts sociālajos tīklos Facebook un Instagram, kā arī virzīts uz ārzemju mērķtirgu auditorijām.

Pateicoties projektam, Rīgas Motormuzejs ir stiprinājis savu tēlu kā radošs, moderns un sabiedrībai atvērts muzejs. Video sociālajos tīklos izraisa pozitīvas atsauksmes un komentārus. Daži piemēri:

Super, šādi vajag reklamēt muzejus, tūrismu, Latviju.. paldies muzejam par degsmi un mūsdienīgu pieeju tūrisma piedāvājuma veidošanā! Malači!

I never thought that Latvia had such a beautiful museum and that it was a place where something like this could happen

Pēc kampaņas publicēšanas - pozitīva ietekme apmeklētāju skaita pieaugumā:

* Viesu vidū - vairāk tūristu

* Jūlijā bija 73.1% apmeklētāju pieaugums salīdzinājumā ar Jūniju.

* Jūlija pirmajā nedēļā (26. nedēļā gadā) bija 4366 apmeklētāju, kas ir lielākais skaitlis nedēļā 2017.gadā.

* Vidēji Jūlijā ieradās 536 cilvēki, kas ir par 31% lielāks skaits kā gada vidējais 409 apmeklētāju skaits.

* Salīdzinot ar Jūniju, Jūlijā ieradās 2 reizes vairāk ģimenes biļešu lietotāji.

Lūk video, kuru sociālos tīklos noskatījās vairāk nekā 2,5 miljoni cilvēku:

Paldies Latvijas Muzeju biedrībai par novērtējumu un paldies aģentūrai DDB Latvija par ideju un izpildījumu!