Restaurētā RAF Autovilciena "Latvija" prezentācija

Sestdien, 4. septembrī, Rīgas Motormuzeja pagalmā plkst. 11:00 tiks atklāts restaurētais RAF autovilciens “Latvija”. Ārpustelpu ekspozīcijas formātā muzeja pagalmā līdzās jaunākajam muzeja restauratoru veikumam būs skatāmi arī daudzveidīgi leģendārās Rīgas autobusu fabrikas mikroautobusi.

XXII vasaras olimpiskajām spēlēm Maskavā 1980. gadā RAF konstruktori eksperimentālajā nodaļā Rīgā izstrādāja un izgatavoja speciālo mikroautobusu sēriju, tostarp arī RAF autovilcienu “Latvija”. Autovilcieni bija paredzēti sportistu un viesu apkalpošanai olimpiskajā ciematā un vienlaikus varēja pārvadāt 72 pasažierus ar ātrumu ap 30 kilometri stundā.

Kopumā RAF eksperimentālajā cehā Rīgā tika izgatavoti un uz Maskavu nosūtīti 20 autovilcieni. Divdesmit pirmais palika Rīgā un līdz 2000. gadam kalpoja Mežaparkā. Tas ir palicis daudzu cilvēku bērnības atmiņās.

Rīgas Motormuzeja krājumā ir plaša RAF spēkratu kolekcija, kas pakāpeniski tiek restaurēta, un RAF autovilciena “Latvija” projekts gan ar savu sarežģītību, gan vēsturisko kontekstu ir īpaši izceļams.

Līdzās restaurētajam autovilcienam varēs aplūkot arī Latvijas Antīko automobiļu kluba biedru un Rīgas Motormuzeja Bauskas filiāles RAF spēkratus. Savukārt bērni varēs iesaistīties īpaši sagatavotās, ar RAF saistītās aktivitātēs.

Prezentācija paredzēta jaukta tipa publikai – tajā piedalās gan vakcinēti, gan Covid-19 pārslimojuši, gan pirms notikuma Covid-19 testu veikuši apmeklētāji, uzrādot atbilstošu digitālo sertifikātu.

Svarīgi – bērniem, kuri jaunāki par 12 gadiem, pirms pasākuma tests NAV jāveic un digitālais sertifikāts NAV jāuzrāda!

Bērniem no 12 gadu vecuma jāuzrāda digitālais sertifikāts, kas apliecina pirms pasākuma veikta Covid-19 testa negatīvu rezultātu vai vakcinācijas vai pēdējo 6 mēnešu laikā Covid-19 infekcijas pārslimošanas faktu. *

* Organizēti publiski kultūras pasākumi (km.gov.lv).