RĪGĀ ATKLĀS NUČO BERTONES KONCEPTAUTO IZSTĀDI

Rīgas Motormuzejā, S. Eizenšteina ielā 8, Rīgā, no šī gada 16. oktobra skatāma unikāla un starpkultūru sakaru mēroga ziņā nebijusi izstāde "Automobiļu dizains: Nučo Bertone – simts gadi itāļu auto stila. Kupeja.". Izstāde tapusi sadarbībā ar Itālijas vēstniecību Latvijā un Bertone fondu.

Vairāk nekā simts gadu pastāvēšanas vēsturē Bertone dizaina studija radījusi lielu skaitu automobiļu modeļu, kuri ieņēmuši goda vietu auto dizaina attīstībā. Daži no veikumiem atzīti par neapšaubāmiem mākslas darbiem. Spēkrati uz Rīgu atceļojuši no Turīnas Nacionālā automobiļu muzeja, Bonfanti - Vimar muzeja un privātām kolekcijām.

Ekspozīciju veido septiņi ievērojami eksponāti, to skaitā “Alfa Romeo Giulietta” pirmais koka makets 1:1 mērogā, kas palīdz saprast, kā tika izveidots un iemiesots automobiļa dizains metālā, “Alfa Romeo GT Junior”, “Alfa Romeo Montreal”, “Iso Rivolta Lele”, bet lielākā zvaigzne ir “Bertone Nuccio” – 2012. gada koncept auto, ko izgatavoja par godu kompānijas simtgadei un prezentēts 2012. gada Ženēvas auto izstādē. Lielos ekspozīcijas priekšmetus papildina dažāda vēsturiskā informācija: rasējumi, skices, foto un video materiāli.

Atsevišķas uzmanības vērta ir arī Bertone sadarbība ar Lamborghini. Izstādes apmeklētāji varēs apskatīt 1968. gada Lamborghini Espada, kas ievadīja lielo, četrvietīgo  kupeju ēru. Raksturojot automobili tā laika presē, sastopami apzīmējumi kā “izsmalcināta viesistaba, kas spējīga sasniegt 250 km/h”.

15.oktobrī plkst.16:00 ar tiešsaites konferenci tiks atklāta Nučo Bertonem veltītā dizaina izstāde. Konferencē Nučo Bertones dizaina pasaules nianses atklās meistara meita Marie Žanna Bertone, viens no pasaulē izcilākajiem auto dizaina ekspertiem Enriko Fagone un izstādes kurators Enco Fornaro. Konferenci tiešsaistē varēs vērot Rīgas Motormuzeja Facebook profilā.

Izstādes tapšanu atbalsta: Turīnas Nacionālā automobiļu muzeja, Bonfanti - Vimar muzejs, Nuccio Bertone foundation,  Rīgas Motormuzejs, Itālijas vēstniecību Latvijā, Italian Design day, CSDD, Latvijas Antīko automobiļu klubs, Prike, Zonin, Registro Ancetres Club Italia, EF International Service Art.

Ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības, izstāde būs aplūkojama līdz 12. decembrim. Rīgas Motormuzejs atvērts apmeklētājiem, kuri var uzrādīt COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Muzeja telpās jāievēro 2m distance un jālieto mutes un deguna aizsegi.