.

“Muzeja aizkulises”

Par godu Rīgas Motormuzeja 35. dzimšanas dienai muzeja apmeklētājiem ļausim ielūkoties aiz muzeja "skatuves". Būs iespēja redzēt, dzirdēt un sajust to, ko ikdienā muzeja apmeklētājiem nav iespējams piedzīvot.

Ielūkoties muzeja aizkulisēs būs iespējams tikai ar iepriekšēju pieteikšanos un iegādājoties ieejas biļeti muzejā.

Pieteikšanās: https://ej.uz/muzeja-aizkulises

Par godu Rīgas Motormuzeja 35 gadu jubilejai aicinām uz ieskandināšanas svinībām 20. aprīlī.

Rīgas Motormuzejs, vadošais automobiļu vēstures galamērķis Latvijā, atzīmē savu 35. gadadienu ar īpašu pasākumu šī gada 20. aprīlī. Godinot savu mantojumu, muzejs piedāvā dienu, kas piepildīta ar dažādām aktivitātēm, izstādi un unikālu ieskatu aizkulisēs, mērķējot uz aizraušanos ar automobiļu mantojumu starp apmeklētājiem jebkura vecuma grupā.

Atzīmējot Rīgas Motormuzeja 35. dzimšanas dienu, aicinām bērnus un jauniešus radīt savu sapņu Motormuzeju konkursā “Mans Motormuzejs”!

Ļaujiet vaļu iztēlei un radošajam garam – kāda būtu muzeja māja, kā izskatītos ekspozīcija, kādi automobiļi tajā būtu aplūkojami? Veidojiet savu Motormuzeju telpisku jebkādā tehnikā – no kartona kastēm, aplikācijas papīriem, auto modelīšiem u.c.

Izveidoto muzeju nofotografējiet un fotogrāfijas sūtiet uz e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., norādot autora/autoru vārdu, vecumu un vecāku vai aizbildņu kontakttālruni. Vienā bildē jābūt redzamam darbam kopā ar darba autoru/autoriem.

Priecāsimies, ja izveidosiet arī īsu video tūri sava sapņu Motormuzeja ekspozīcijā un dalīsietiesar video sociālajos tīklos (Facebook vai Instagram), lietojot #mansmotormuzejs.

Darbu iesūtīšanas termiņš: 2024. gada 16. aprīlis.

Dalībnieki tiks vērtēti 3 vecuma grupās (līdz 6 gadu vecumam, no 7 līdz 12 gadu vecumam un no 13 līdz 18 gadu vecumam). Katrā vecuma grupā tiks izvēlēts viens labākais darbs.

Labāko darbu autori tiks paziņoti 18. aprīlī, un viņus kopā ar ģimeni aicināsim uz Rīgas Motormuzeja dzimšanas dienas svinībām 20. aprīlī.

Konkurss “Mans Motormuzejs”

Nolikums

Vispārējs apraksts

Par godu Rīgas Motormuzeja 35. dzimšanas dienai tiek organizēts konkurss “Mans Motormuzejs”. Konkursa ietvarā dalībnieki aicināti parādīt, kāds izskatītos viņu sapņu Motormuzejs – kāds būtu muzeja ēkas dizains, telpu izkārtojums, kādi automobiļi atrastos muzejā. Tādējādi tiktu veidota bērnu un jauniešu izpratne par to, kas ir muzejs, kādas ir tā funkcijas, kā arī veicināta radošuma attīstība.

Konkursa mērķis

Rosināt bērnos interesi par muzeju, industriālo mantojumu un auto vēsturi.

Konkursa uzdevumi

1. Izpratnes par muzeju veicināšana.
  2. Māksliniecisko un estētisko vērtību attīstīšana.
  3. Iespēja dalībniekiem radoši izpausties un demonstrēt savas prasmes.

Konkursa dalībnieki

Konkursa dalībnieki ir bērni un jaunieši vecumā līdz 18 gadiem.

Konkursa darbu sagatavošana

Konkursam iesniedzamais darbs ir telpiski veidots jebkādā tehnikā un papildināts ar mašīnu modeļiem.

Konkursa darbu iesniegšana

Darbu iesniegšanas termiņš ir 2024. gada 16. aprīlis.

Darbus jāiesniedz, sūtot to fotogrāfijas uz e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Vienā no iesūtītajām bildēm jābūt redzamam darbam kopā ar darba autoru/autoriem. Viena e-pasta maksimālais lielums ir 25 MB. Ja ir izveidots video, e-pastā jānorāda saite uz vietni, kurā var noskatīties video.

Iesniedzot darbu, jānorāda dalībnieka vārds, vecums un vecāku vai aizbildņa kontakttālrunis.

Pēc vēlēšanās var izveidot video ar īsu tūri muzeja ekspozīcijā un dalīties ar video sociālajos tīklos (Facebook, Instagram vai YouTube), lietojot #mansmotormuzejs. Video garums nepārsniedz 3 minūtes. Video ierakstam ir jābūt publiski redzamam. Ja video ir izveidots, taču nav iespējas to publicēt sociālajos tīklos, aicinām norādīt e-pastā saiti uz vietni, kurā var noskatīties video.

Konkursa vērtēšana

Konkursam iesniegtos darbus vērtēs Rīgas Motormuzeja žūrijas komisija.

Dalībnieku iesniegtie darbi tiks vērtēti trīs vecuma grupās:

1. grupa: līdz 6 gadiem;

2. grupa: 7 - 12 gadi;

3. grupa: 13 - 18 gadi.

Katrā vecuma grupā tiks izvēlēts viens labākais darbs. Labākie darbi tiks publicēti Rīgas Motormuzeja mājas lapā un sociālo tīklu kontos.

Ja darbam ir divi autori, kuri pēc vecuma atbilst dažādām grupām, darbs tiks vērtēts lielākajā vecuma grupā.

Uzvarētāji tiks paziņoti 18. aprīlī Rīgas Motormuzeja sociālajos tīklos.

Konkursa rīkotājiem ir tiesības nevērtēt jebkuru no iesniegtajiem darbiem, ja:

• iesniegtajā darbā ir naidu kurinoši, aizliegti, apmelojoši, aizskaroši motīvi, darbs neatbilst ētikas normām;
  • ir izmantoti citu autoru darbi;
  • darbs neatbilst konkursa prasībām.

Konkursa balvas

Katras vecuma grupas labākā darba autors/autori (kopskaitā 3 darbi) balvā iegūs ielūgumus uz Rīgas Motormuzeja dzimšanas dienas svinībām visai ģimenei 20. aprīlī (viens ielūgums ir paredzēts ģimenei, kurā ir 2 pieaugušie un 1 - 4 bērni) S. Eizenšteina ielā 8, Rīgā.

Katras vecuma grupas labākā darba autors/autori balvā papildus saņems: Rīgas Motormuzeja krāsojamo grāmatu un cirku (1. grupa), Rīgas Motormuzeja Mazā mehāniķa rokasgrāmatu un cirku (2. grupa); Rīgas Motormuzeja katalogu un cirku (3. grupa).

Aicinām apmeklēt Rīgas Motormuzeju Lieldienu brīvdienās!

29. martā būs iespēja piedalīties Lieldienu aktivitātēs - olu meklēšanā muzeja ekspozīcijā, balonu auto sacensībās, īsta auto apkrāsošanā un krāsošanas darbnīcā. Aktivitātes piemērotas gan ģimenēm ar bērniem, gan individuālajiem apmeklētājiem.

Aktivitātes pieejamas visiem muzeja apmeklētājiem.

Muzejs būs atvērts arī:
30. martā 10:00 - 18:00