.

Default Image

Rīgas Motormuzeja interaktīvā izstāde "Leģenda par dzelzs bruņinieku" saņem Latvijas Muzeju biedrības (LMB) piešķirto Gada balvu nominācijā "Gada tematiskā izstāde 2019". Motormuzejs uzvarēja arī nominācijā "Gada ieguldījums nacionālo vērtību (krājuma) saglabāšanā 2019" par bruņotā automobiļa Imanta daļu saglabāšanu un eksponēšanu izstādē “Leģenda par dzelzs bruņinieku”. Balva ir vienīgais apbalvojums nozarē un tās mērķis ir sekmēt ilgtspējīgu un kvalitatīvu muzeju nozares attīstību Latvijā.

Default Image

Aprīlis Rīgas Motormuzejam ir dzimšanas dienas mēnesis. Pirms 30 gadiem, 1989.gada 22. aprīlī realizējās seno spēkratu kolekcionāru un entuziastu sapnis par savu mājvietu – svinīgā ceremonijā, klātesot simtiem cilvēku, tika atklāts Rīgas Motormuzejs. Muzeja pamatakmens tika ielikts 1986. gada 6. jūnijā, bet ēkas atklāšana notika 1989. gada 22. aprīlī. RMM ēku atklāja Valsts Plāna komitejas priekšsēdētajs Miervaldis Ramāns un satiksmes ministrs Jānis Janovskis, bet atklāšanā piedalījās Volkswagen koncerna pārstāvis. Muzeja ekspozīcijas pamatā bija AAK biedru seno spēkratu kolekcija. Jaunatvērtā muzeja apmeklējums bija iespaidīgs  – 1989.gadā 75 tūkstoši cilvēku, bet 1990. gadā jau 130 tūkstoši. Tas apliecināja, ka entuziastu sapnis bija pārtapis jaudīgā enerģijā, ko novērtēja arī sabiedrība. Muzejs vienmēr palicis uzticīgs savai misijai – ieinteresēt cilvēkus un veidot pozitīvu attieksmi pret spēkratu vēsturi un tehnikas mantojumu kopumā. Šobrīd RMM var lepoties ar 150 000 apmeklētāju gadā, vairākām Eiropas un Latvijas muzeju jomas balvām, bet vissvarīgāk ar atzinīgiem vārdiem, ko sniedz vietējie un ārvalstu apmeklētāji.

 

Default Image

Rīgas Motormuzejā tika atklāta unikāla interaktīva izstāde, kurā pirmo reizi klātienē ir iespēja apskatīt un izdzīvot stāstu par leģendāro Latvijas armijas spēkratu – bruņumašīnu “Imanta”. Izstādi “Leģenda par dzelzs bruņinieku” veido vienīgās saglabājušās Latvijas armijas bruņumašīnas “Imanta”  nesen atrastās 30 oriģinālās detaļas, kuras, aplūkojot caur īpaši veidotu jaunākās paaudzes 3LCD lāzertehnoloģiju un 3D hologrāfiskās plēves projekciju, ļaus atdzīvināt un ieraudzīt bruņutehnikas modeli pilnībā četros dažādos laika posmos. Izstāde muzejā apskatāma līdz 2019. gada novembra beigām.      

 

Default Image

17.decembrī, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departaments pasniedza balvas 2018. gada veiksmīgākajiem jaunajiem tūrisma produktiem. Par inovatīvu, kvalitatīvu un ārvalstu tūristu vajadzībām piemērotu tūrisma produktu tika slavēts arī  Rīgas Motormuzejs, iegūstot godpilno 2.vietu.

 

Default Image

Rīgas Motormuzejs bija izvirzīts 2018.gada Historic Motoring Awards balvas finālam kategorijā "Gada seno spēkratu muzejs". Svinīgā apbalvošanas ceremonija notika 25.oktobrī Londonā, un to droši var dēvēt par klasisko auto pasaules Oskariem. Motormuzeja sāncenši bija tādi izcili pasaules muzeji kā Petersen Automotive Museum ASV, Cité de l'Automobile - musée national collection SchlumpfFrancijā, Museo Nicolis: Auto, Moto, Bici, Aerei E Oggettistica D'epoca Itālijā, kā arī Torre de Loizaga-CMV Colección Miguel de la Vía muzejs Spānijā, kurā apskatāma viena no lielākajām Rolls-Royce spēkratu kolekcijām pasaulē.