Rīgas Motormuzejs
S. Eizenšteina 6, Rīga LV-1079
 
   
JAUNUMI
PAR MUMS
RMM BAUSKAS FILIĀLE
PAKALPOJUMI un CENAS
KOLEKCIJAS
RESTAURĀCIJAS DARBNĪCA
JAUNIEGUVUMI
VS SERTIFIKĀTS
ATBALSTĪTĀJI
GALERIJAS

 

 
 
 
 

 

Tālāk
  KOLEKCIJAS

 

RĪGAS MOTORMUZEJA KOLEKCIJAS

Muzejā apskatāma pastāvīgā ekspozīcija, kura veltīta seno automašīnu, motociklu un velosipēdu vēsturei Latvijā un pasaulē, aptverot laika posmu no 19. gs. pēdējās dekādes līdz 20. gs. nogalei. 2010. gada decembrī par trešdaļu paplašinātā muzeja ekspozīcija aizņem 3278 m2 un tajā izstādītas vairāk kā 230 tehnikas vienības.

 
 

LATVIJĀ RAŽOTIE AUTOMOBIĻI, MOPĒDI UN VELOSIPĒDI

 

 

 

 

 

Rīgas Motormuzejā apskatāmi tādi Latvijas autobūves paraugi kā ugunsdzēsēju automobilis "Russo-Balt", Rīgas Vagonu rūpnīcā "Vairogs" būvētie vieglie automobiļi Ford-Vairogs V8 un Junior "10", kā arī plaši pazīstamie un iecienītie Rīgas Autobusu fabrikas (RAF) mikroautobusi un pasažieru autobuss RAF-976.

►Uzzini vairāk


KREMĻA KOLEKCIJA

 

 

 

 

 

Latvijas AAK un RMM līdz PSRS sabrukumam izdevās savākt padomju valdības automobiļu kolekciju, kurai pašlaik nav analoga.
Motormuzeja kolekcijā apskatāmi Padomju Savienības līderu augstākās klases limuzīni, grezni 30. gadu importa automobiļi, kā arī L. Brežņeva sasistais Rolls – Royce Silver Shadow.

Uzzini vairāk


PIRMSKARA PASAULES AUTO UN MOTO BŪVE

 

 

 

 

 

Muzeja ekspozīcijā redzami gan pasaulē populārie Ford T (1919) un Chevrolet – Superior mod. “F” (1924), gan mazāk zināmi auto modeļi, kā 1924. gadā Vācijā ražotais Selve 12/50 Tourer. Ekspozīcijā apskatāmi arī 30. gadu otrājā pusē ražotie vācu automobiļi, kā piemēram sportiskais BMW 328, mazais ikdienas auto Mercedes-Benz 170V, kā arī ekskluzīvais Horch-853

Uzzini vairāk


SPECIĀLĀ, KRAVAS UN MILITĀRĀ TEHNIKA

 

 

 

 

 

Pirmā stāva ekspozīcijas zālē, kā baismā izstādē, apskatāmas Austrumu frontē karojošo pušu kaujas mašīnas. Kolekcijā apskatāmi Vācu un Padomju Savienības armijas automobiļi un motocikli, kā arī no ASV 1942. gadā saņemtie Studebaker US 6, vieglais apvidus Willys MB,  kā arī amerikāņu motocikli Harley – Davidson WLA 42 un Indian 741 B.

SACĪKŠU UN REKORDAUTOMOBIĻI

 

 

 

 


 


Rīgas Motormuzeja pastāvīgajā ekspozīcijā apskatāma ievērības cienīga sacīkšu un rekordautomobiļu kolekcija. Kalnu sacīkšu automobilis Auto-Union Typ C/D (Vācija, 1938) ir viens no unikālākajiem šīs kolekcijas, kā arī visa Motormuzeja eksponātiem. 

► Uzzini vairāk


PADOMJU LAIKA AUTOMOBIĻI UN MOTOCIKLI

 

 

 

 

 

Motormuzejam ir izdevies iegūt daudzus labi saglabātus, maz brauktus padomju auto, kuri ieņem svarīgu vietu muzeja ekspozīcijā. Sākot no pirmā Moskviča un beidzot ar VAZ-2103 Žiguļi, Motormuzeja kolekcija visai pilnīgi ataino situāciju uz ceļiem padomju laikos.

► Uzzini vairākMOTOSPORTS LATVIJĀ

 

 

 

 

 

20. gs. 60. gadu sākumā pirmajās motosporta veterānu sacensībās radās doma par veco sporta motociklu saglabāšanu motosporta vēsturei. 80. gadu sākumā pēc E. Kiopes iniciatīvas sākās sporta relikviju komplektēšana ar mērķi veidot Biķernieku kompleksās sporta bāzes motosporta muzeju. Kopš 1992. g. šī kolekcija iekļauta Rīgas Motormuzeja krājumā.

► Uzzini vairāk