NODARBĪBAS MUZEJĀ

Rīgas Motormuzejs aicina skolēnus iepazīt seno auto pasauli caur dažādām modernām tehnoloģijām un interaktīvu ekspozīciju, kā arī piedalīties “Latvijas Skolas somas” programmā iekļautās tehniski radošajās darbnīcās.

Ņemot vērā ierobežojumus, kas saistīti ar koronavīrusa izplatību, aicinām apmeklētāju grupas ievērot šādus nosacījumus:

• Uz pieteiktajām nodarbībām ir jāierodas noteiktajā laikā, taču ne ātrāk kā 15 minūtes pirms nodarbības sākuma.
  • Lai izvairītos no drūzmēšanās pie Rīgas Motormuzeja ieejas, aicinām grupu pavadošās personas vispirms saņemt ieejas kartes muzejā un tad aicināt grupu nākt iekšā.

ATLECOŠĀ BUMBIŅA

Ķīmijas novirziens

Nodarbības dalībnieki uzzinās daudz jauna par gumiju – tās atklāšanu, īpašībām un daudzveidīgo pielietojumu ne tikai auto industrijā. Pastāstīsim arī to, kas un ko no gumijas ražoja Latvijā. Nodarbības otrajā daļā bērni iejutīsies īstu laborantu lomā un izgatavos paši savu atlecošo bumbiņu, ko pēc nodarbības varēs ņemt līdzi.

No 6 gadu vecuma

VĒJA ENERĢIJA

Fizikas novirziens

Nodarbības sākumā dalībniekiem izstāstīsim, kas ir vējš un kā vēja enerģiju iespējams izmantot. Dalībnieki uzzinās arī to, kā ar vēja palīdzību var ražot elektroenerģiju, kā ir attīstījušies vēja ģeneratori un cik daudz elektroenerģijas šādi tiek saražots Latvijā.

Nodarbības praktiskajā daļā dalībnieki, ņemot vērā iegūtās zināšanas par spārnu īpašībām un dažādajiem faktoriem, kas tos ietekmē, izgatavos spārnus vēja ģeneratoram, ko komandu sacensībās izmēģinās pie mākslīgā vēja.

No 9 gadu vecuma

NO KVĒLSPULDZES LĪDZ ELEKTROAUTO

Fizikas novirziens

Nodarbības teorētiskajā daļā stāstīsim par Tomasu Alvu Edisonu – izcilu zinātnieku un izgudrotāju –, viņa slavenākajiem izgudrojumiem un to, kā tie ietekmējuši pasaules industriālo attīstību, sākot no gaismas iedegšanas ik mājā visā pasaulē līdz pat elektroautomobiļiem un to uzlādei Latvijā.

Nodarbības praktiskajā daļā dalībniekus aicināsim iejusties Edisona lomā un izveidot elektrisko spuldzīti, kā arī noskaidrot, kāpēc elektrību ražo ābols un citrons.

No 13 gadu vecuma

STĀSTI MUZEJĀ

Izglītojoši radoša nodarbība divās daļās. Nodarbības pirmajā daļā atbildēsim uz jautājumu, kas ir muzejs, kādas funkcijas tas pilda un kādēļ muzeji mums ir vajadzīgi. Tā arī stāstīsim par Rīgas Motormuzeja tapšanu, parunāsim par profesijām muzejā, darbinieku ikdienu un to, kā darbojas muzejs.

Nodarbības otrajā daļā dalībnieki komandās dosies Motormuzeja ekspozīcijā, lai izspēlētu interaktīvu mobilo spēli “Stāsti muzejā” (dalībniekiem būs nepieciešams viedtālrunis). Komandām ierobežotā laikā būs jāizpilda dažādi uzdevumi, kas saistīti ne tikai ar autoindustrijas vēsturi pasaulē un Latvijā, bet arī ar muzeja darbinieku ikdienu.

Nodarbības noslēgumā dalībnieki atgriezīsies pedagoģiskajā telpā, lai apkopotu spēles rezultātus.

No 11 gadu vecuma
Ilgums līdz 90 minūtēm
Grupa līdz 25 personām
Cena 3 EUR no personas (minimālais skaits 10 personas)
Nodarbības dalībniekiem ieejas biļetes muzejā ar 50% atlaidi

NO PIRMĀ RITEŅA LĪDZ DROŠAI SATIKSMEI

Izglītojoša nodarbība par automobiļa, tā aprīkojuma un ceļu satiksmes attīstību. Nodarbības laikā skolēnus iepazīstināsim ar autobūves vēsturi, sākot ar riteņa un beidzot ar automobiļa izgatavošanu, vienlaikus velkot paralēles un stāstot par drošību gan uz ceļa, gan automašīnā. Nodarbības mērķis ir veidot skolēnos izpratni par ceļu satiksmi, tās noteikumiem un to, kādēļ šādi noteikumi ir nepieciešami. Tā pat rosināsim skolēnus pievērst uzmanību savai un citu drošībai, piedaloties ceļu satiksmē gan kā gājējiem, gan pasažieriem, gan vēlāk riteņbraucējiem.

Nodarbības teorētisko stāstījumu papildinās vizuālais materiāls – stends, kas attēlo autobūves un ceļu satiksmes drošības attīstības ceļu. To izmantosim arī praktiski, aicinot nodarbības dalībniekus iesaistīties un ievietot trūkstošos elementus “attīstības ceļā”.

No 7 gadu vecuma
Grupa līdz 20 personām
Cena 3 EUR no personas (minimālais skaits 10 personas)
Nodarbības dalībniekiem ieejas biļetes muzejā ar 50% atlaidi