.

No 2021. gada 16. novembra Rīgas Motormuzejs (RMM) ver durvis apmeklētājiem.  Muzejs būs atvērts no otrdienas līdz svētdienai no 10:00 līdz 18:00. Muzejā skatāma atjaunota pastāvīgā ekspozīcija ar vairāk nekā 100 vēsturiskajiem spēkratiem, kā arī unikāla un starpkultūru sakaru mēroga ziņā nebijusi izstāde "Automobiļu dizains: Nučo Bertone – simts gadi itāļu auto stila. Kupeja.".

Itāļu auto izstādi veido septiņi ievērojami eksponāti, to skaitā “Alfa Romeo Giulietta” pirmais koka makets 1:1 mērogā, kas palīdz saprast, kā tika izveidots un iemiesots automobiļa dizains metālā, “Alfa Romeo GT Junior”, “Alfa Romeo Montreal”, “Iso Rivolta Lele”, bet lielākā zvaigzne ir “Bertone Nuccio” – 2012. gada koncept auto, ko izgatavoja par godu kompānijas simtgadei un prezentēts 2012. gada Ženēvas auto izstādē. Lielos ekspozīcijas priekšmetus papildina dažāda vēsturiskā informācija: rasējumi, skices, foto un video materiāli. Atsevišķas uzmanības vērta ir arī Bertone sadarbība ar Lamborghini. Izstādes apmeklētāji varēs apskatīt 1968. gada Lamborghini Espada, kas ievadīja lielo, četrvietīgo  kupeju ēru. Raksturojot automobili tā laika presē, sastopami apzīmējumi kā “izsmalcināta viesistaba, kas spējīga sasniegt 250 km/h”.

Lai apmeklējumu padarītu aizraujošāku, muzejs papildina savu pakalpojumu klāstu ar interaktīvu spēli “Ceļojums autobūves vēsturē”. Spēles 23 uzdevumi ļaus paraudzīties gan uz automobiļiem, gan autobūvi nedaudz citādāk. Aktivitāte būs interesanta visai ģimenei, jo uzdevumi ir dažādas sarežģītības – no pavisam viegliem līdz tādiem, kur noderēs trenēta vērotāja acs. Spēle aktivizējama viedierīcēs, tās pieejas kodu valsts svētku nedēļā bez maksas aicinām saņemt RMM kasē.

Rīgas Motormuzejs apmeklētājiem būs atvērts “zaļajā režīmā”. Muzeju varēs apmeklēt pieaugušie ar Covid-19 vakcinācijas un pārslimošanas sertifikātiem, ņemot līdzi arī savus nepilngadīgos bērnus. Bērniem līdz 12 gadu vecumam nav jāveic Covid-19 testi, savukārt bērniem, kuri sasnieguši 12 gadu vecumu, jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros. Pirms apmeklējuma aicinām pārliecināties par muzeja darba laiku un īpašajām prasībām, sekojot jaunumiem muzeja mājas lapā www.motormuzejs.lv, sociālajos tīklos, zvanot pa tālruni +371 67025888.

Rīgas Motormuzejs no 21. oktobra līdz 15. novembrim būs slēgts apmeklētājiem.

Rīgas Motormuzejā, S. Eizenšteina ielā 8, Rīgā, no šī gada 16. oktobra skatāma unikāla un starpkultūru sakaru mēroga ziņā nebijusi izstāde "Automobiļu dizains: Nučo Bertone – simts gadi itāļu auto stila. Kupeja.". Izstāde tapusi sadarbībā ar Itālijas vēstniecību Latvijā un Bertone fondu.

Rīgas Motormuzejā, Sergeja Eizenšteina ielā 8, Rīgā, 2021. gada 16. septembrī plkst.17:30, Eiropas Kultūras mantojuma dienu 2021 ietvaros notiks saruna par Vēsturiskā spēkrata sertifikāciju, nozīmi un kultūrvēsturisko vērtību.

Šī gada 12. septembrī pie Rīgas Motormuzeja norisināsies Latvijas Antīko automobiļu kluba (AAK) Youngtimer Rally sekcijas viens no sezonas noslēdzošajiem pasākumiem “Youngtimer & Motul Coffeetime”.

Dalību pasākumā apstiprinājuši jau 150 klasiskie automobiļi un motocikli. Kā interesantākos dalībniekus var minēt Alfa Romeo A12, Rolls Royce Silver Cloud II, Citroën ID19, vairākas Chevrolet Corvette, Ferrari 348tb un F355. Pie Rīgas Motormuzeja būs iespēja apskatīt arī tikko prezentēto RAF “Latvija” autovilcienu. Visu dalībnieku saraksts apskatāms mājas lapā: youngtimerrally.lv. Apskatīt dalībnieku krāšņos spēkratus pie Rīgas Motormuzeja varēs sākot no plkst. 10.00 līdz aptuveni plkst. 15.00.

Sestdien, 4. septembrī, Rīgas Motormuzeja pagalmā plkst. 11:00 tiks atklāts restaurētais RAF autovilciens “Latvija”. Ārpustelpu ekspozīcijas formātā muzeja pagalmā līdzās jaunākajam muzeja restauratoru veikumam būs skatāmi arī daudzveidīgi leģendārās Rīgas autobusu fabrikas mikroautobusi.

Rīgas Motormuzejs 1. un 2. septembrī aicina mazos un lielos skolēnus papildu muzeja apmeklējumam, piedalīties aktivitātē “Drošs ceļš uz skolu”!

Katru gadu, sākoties mācībām, ir ļoti svarīgi atgādināt  mazajiem satiksmes dalībniekiem par drošu pārvietošanos ielās. Negadījumu skaits turpina pieaugt gan bērnu neuzmanības, gan nezināšanas, gan pārgalvības dēļ. Tāpēc, muzeja darbinieki ar interesantām un izglītojošām aktivitātēm aicinās dalībniekus braukt ar velosipēdu droši, pareizi novietot lukturus, atstarotājus, kā arī vilkt drošības vestes un ķiveres.

Turpinot tradīcijas, aicinām apmeklēt Ģimeņu dienu Rīgas Motormuzejā! Sestdien, 28. augustā, gaidīsim ciemos ģimenes, vecvecākus ar mazbērniem, draugus uz kārtējo nodarbību, kuras tēma šoreiz būs “Kā auto nonāk muzejā.”

Ģimeņu dienas dalībnieki uzzinās par spēkratu ceļu līdz muzejam, kas ir krājums, kā auto nonāk krājumā. Dalībniekus noteikti ieinteresēs stāsts par restaurāciju, mūsu muzeja izcilajiem speciālistiem un viņu darbu.

Sestdien, 14. augustā, norisināsies ikgadējais, Rīgas Motormuzeja un Latvijas Antīko automobiļu kluba rīkotais seno spēkratu salidojums “Rīga Retro 2021”. No plkst. 10:00 līdz 12:00 muzeja pagalmu pierūcinās vairāk nekā 70 dažādu laiku, veidu un stilu senie spēkrati.

Salidojums ataino 100 gadu ilgu auto un moto būves vēsturi Latvijā un pasaulē, tā dalībnieki iedalīti vairākās grupās – pirms un pēc kara motocikli, oldtimer, padomju tehnika, youngtimer.