.

Galvenie darba pienākumi

 • ekskursiju vadīšana un informācijas sniegšana muzeja apmeklētājiem
 • izstāžu zāles un interaktīvo informācijas iekārtu uzraudzība
 • dalība izstāžu un citu muzeja pasākumu organizēšanā

 

Zināšanas un prasmes

 • interese un izpratne par tehniku un vēsturi
 • ļoti labas komunikācijas un prezentācijas prasmes
 • latviešu valodas zināšanas augstākajā pakāpē, labas svešvalodu zināšanas
 • vēlama augstākā izglītība (var būt students)
 • prasme darbā ar datoru (MS Office)
 • obligāta prasība pretendentiem ir Covid-19 vakcinācijas sertifikāts

 

Mēs piedāvājam

 • interesantu darbu un iespēju līdzdarboties Rīgas Motormuzeja attīstībā
 • maiņu darba laiku pēc iepriekš saskaņota grafika
 • mūsdienīgu darba vidi, veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas
 • darba algu no 6,00 līdz 6,30 eiro stundā pirms nodokļu nomaksas

 

Pieteikšanās līdz 2022. gada 29. maijam

 

Pieteikties

https://csdd.staffinhr.com/apply/gids-rigas-motormuzejs

28. maijā Rīgas Motormuzejs aicina uz speciāli ģimenēm veltītu notikumu- “Ģimeņu dienas”. Šoreiz pasākuma tēma būs – “Automobiļu aprīkojums”. Aicinām uz interesantu un izglītojošu nodarbību, ekskursiju un spēlēm.  Muzejs gaida ciemos visus interesentus – bērnus ar vecākiem, vecvecākiem, māsām, brāļiem.

Ģimeņu dienas dalībnieki uzzinās to, kas ir auto aprīkojums, kāpēc tas ir nepieciešams. Apskatīsim arī spēkratu skaņu signālu attīstību. Interesi izraisīs arī auto logu tīrītāju, radio, pagrieziena rādītāju vēsture. Pēc nodarbības visi kopā dosimies ekskursijā. Vēlāk spēlēsim spēles, minēsim uzdevumus.

 

Informācijai:

 • Nodarbības laiks no 11:00 – 14:00
 • Dalības maksa: pieaugušajiem- 5,00 eiro, bērniem – 2,00 eiro
 • Pasākums notiek latviešu valodā
 • Iepriekš jāpiesakās pa tālruni +371 67025858

 

2022. gada 20. maijā plānotais šīs sezonas pirmais tematiskais Youngtimer pasākums tiek pārcelts uz 27. maiju Biķernieku trasē, kopā ar Youngtimer trases treniņu. Pasākumam aicināti pieteikties klasiskie zviedru auto un motocikli un ierobežotā skaitā arī retāk sastopami modernie modeļi. Atbilstoši tematikai nodrošināsim muzikālo noformējumu un virtuvi.

Reģistrācija līdz 25. maijam - https://youngtimerrally.lv/event/youngtimer-zviedru-vakars-2022/

Norises vieta: Biķernieku trases boksi, iebraukšana caur 5. vārtiem un tuneli. Informācija būs mājaslapā.
Pasākuma norieses laiks no 17.30 – 21.30
Dalībniekiem un skatītājiem pasākums bez maksas.

Eiropas „Muzeju nakts” ir starptautisks muzeju pasākums, kas kopš 2005. gada ik pavasari notiek daudzās Eiropas valstīs. Akcijas iniciators un koordinators ir Francijas Kultūras un komunikāciju ministrija. Informācija par akciju Eiropas valstīs ir atrodama vietnē www.nuitdesmusees.culture.fr. Pasākums tradicionāli norit no sestdienas vakara pulksten 19 līdz svētdienas pirmajai rīta stundai.

Rīgas Motormuzejs būs atvērts jau no 10:00 līdz pat pusnaktij. Šogad, sadarbībā ar ziedot.lv, ieeja muzejā būs pret finansiāliem ziedojumiem Ukrainas atbalstam. Papildus no 17:00 būs iespēja apskatīt ZAZ spēkratu izstādi, kā arī baudīt ukraiņu nacionālo virtuvi.

Pie Rīgas Motormuzeja norisināsies Latvijas Antīko automobiļu kluba jubilejas sezonas atklāšanas pasākums

Šī gada 8. maijā pie Rīgas Motormuzeja norisināsies Latvijas Antīko automobiļu kluba (AAK) Youngtimer Rally sekcijas viens no lielākajiem pasākumiem “Youngtimer Coffeetime”.

Dalību pasākumā apstiprinājuši jau 150 klasiskie automobiļi un motocikli. Kā interesantākos dalībniekus var minēt Citroën DS23, Lincoln Continental Collector’s Series, BMW 2800, Ferrari 456M GTA, Mazda RX-7 un 1939. gada NSU Osl 251 motociklu. Visu dalībnieku saraksts apskatāms mājas lapā: youngtimerrally.lv. Apskatīt dalībnieku krāšņos spēkratus pie Rīgas Motormuzeja varēs sākot no plkst. 10.00 līdz aptuveni plkst. 15.00.

Arī šogad “Youngtimer Coffeetime”, sadarbībā ar “Turtle Wax”, norisināsies bērnu vēsturisko pedāļauto sacensības Biķernieku trasē, kas sāksies plkst. 14.00. Uz sacensībām tiek aicināti visi, kam ir savi klasiskie pedāļauto un bērna augums nepārsniedz 110 cm. Interesentiem ierobežotā skaitā būs iespēja piedalīties sacensībās ar Antīko Automobiļu kluba un Rīgas Motormuzeja sarūpētajiem pedāļauto.

“Ja iepriekšējos gados pie Rīgas Motormuzeja tikāmies Tēvu dienā, tad šogad kopā svinēsim arī Māmiņdienu,” stāsta Youngtimer Rally organizators Valts Ceplevičs. “Šogad, papildus lielajam tehnikas skaitam, būs arī ģimenēm draudzīgas aktivitātes. Māmiņām būs iespēja nofotogrāfēties īpašī sagatavotā foto stūrītī, bērniem būs muzeja pedagoģiskās daļas sagatavotas nodarbības un vēsturisko pedāļauto sacensības.”

“Youngtimer Coffeetime” mērķis ir pulcēt visus esošos un potenciālos dalībniekus, interesentus un klasisko auto entuziastus kopīgā pasākumā. Tā ir lieliska iespēja nepiespiestā atmosfērā un laiskā svētdienas noskaņojumā satikties, aprunāties, apskatīt spēkratus, veidot jaunus kontaktus un apmeklēt Rīgas Motormuzeju. Būs arī iespēja iegādāties Rīgas Motormuzeja suvenīrus un tematisko literatūru.

Kā jaunums būs Rīgas Motormuzeja jaunās nodarbības “Mazais mehāniķis” prezentēšana. Apmēram pusotru stundu ilgā nodarbība veidota divās daļās. Pirmajā daļā muzeja ekspozīcijā gan stāstījuma, gan spēļu veidā dalībniekus iepazīstināsim ar automobiļa rašanās vēsturi, tehnisko uzbūvi, dažādiem virsbūvju veidiem un aprīkojumu. Otrajā daļā stāstīsim par to, kā ideja par automobili pārtop rūcošā spēkratā, un aicināsim bērnus kopā ar vecākiem uzbūvēt savas ģimenes automobili. Nodarbības noslēgumā – “Mazā Mehāniķa” pārbaudījums, kuru nokārtojot bērni saņems “Mazā Mehāniķa” apliecību. Uz nodarbību ir jāpiesakās iepriekš. Papildu informācija un pieteikšanās, zvanot pa tālruni + 371 67025858 vai rakstot uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Kā vēsta pasākuma nosaukums, autentisko spēkratu atmosfēru papildinās arī dažādi kafijas tirgotāji un ēdinātāji: Kalve Coffee, VanCoffee, RollingCoffee, MunchSmash un CheFrance.

 

 

 

30. aprīlī Rīgas Motormuzejs aicina uz speciāli ģimenēm veltītu notikumu- “Ģimeņu dienas”. Šoreiz pasākuma tēma būs – “Automobiļu aprīkojums”. Aicinām uz interesantu un izglītojošu nodarbību, ekskursiju un spēlēm.  Muzejs gaida ciemos visus interesentus – bērnus ar vecākiem, vecvecākiem, māsām, brāļiem.

Ģimeņu dienas dalībnieki uzzinās to, kas ir auto aprīkojums, kāpēc tas ir nepieciešams. Apskatīsim arī spēkratu skaņu signālu attīstību. Interesi izraisīs arī auto logu tīrītāju, radio, pagrieziena rādītāju vēsture. Pēc nodarbības visi kopā dosimies ekskursijā. Vēlāk spēlēsim spēles, minēsim uzdevumus.

 

Informācijai:

 • Nodarbības laiks no 11:00 – 14:00
 • Dalības maksa: pieaugušajiem- 5,00 eiro, bērniem – 2,00 eiro
 • Pasākums notiek latviešu valodā
 • Iepriekš jāpiesakās pa tālruni +371 67025858

 

Šī gada 17. aprīlī aicinām apmeklēt Rīgas Motormuzeju un piedalīties mūsu organizētajās aktivitātēs bērniem!
Būsim sagatavojuši divas īstas automašīnas, kuras būs iespējams izkrāsot Lieldienu noskaņās. Visas dienas garumā norisināsies olu meklēšana muzeja ekspozīcijā un pastkaršu darbnīca.
 

15.04. - 10:00 - 18:00

16.04. - 10:00 - 18:00

17.04. - 10:00 - 18:00

18.04. - SLĒGTS / CLOSED

Rīgas motormuzejs novēl priecīgus svētkus!

Februāris ir Olimpisko spēļu mēnesis, un arī mēs, Rīgas Motormuzejs, sekojam līdzi šim lielajam notikumam. Mūsu kolekcijā ir apskatāms RAF 2907, kas 1980. gada Olimpiskajās spēlēs tika izmantots kā olimpiskās uguns pavadošais auto. Kopš tā laika ir pagājuši vairāk kā 40 gadi, tādēļ mēs vēlētos redzēt, kādu jūs, mūsu mazie sekotāji, iztēlojaties jauno dizainu busiņam, ar kuru sagaidīt mājās mūsu olimpiešus. Nāc uz Rīgas Motormuzeju, iedvesmojies no mūsu olimpiskā RAF un radi savu dizainu, un sūti mums vai nes uz muzeju līdz 27. februārim!

Lejuplādē krāsojamo lapu te

Dalībnieki var sagatavot vienu vai vairākus darbus. Tie konkursa norises laikā, no 7. līdz 27. februārim, jānosūta uz muzeja e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai jāiesniedz Rīgas Motormuzeja kasē. Iesniedzot darbu, norādiet autora vārdu, uzvārdu, vecumu, vecāka vai aizbildņa tālruņa numuru vai e-pasta adresi.

Konkursa rezultāti tiks paziņoti 4. martā. Labāko darbu autori saņems balvas no Rīgas Motormuzeja. Labākos darbus publicēsim sociālajos tīklos!

 

23.12. - 10:00 - 18:00

24.12. - SLĒGTS / CLOSED

25.12. - SLĒGTS / CLOSED

26.12. - SLĒGTS / CLOSED

27.12. - SLĒGTS / CLOSED

28.12. - 10:00 - 18:00

29.12. - 10:00 - 18:00

30.12. - 10:00 - 18:00

31.12. - SLĒGTS / CLOSED

01.01. - SLĒGTS / CLOSED

02.01. - SLĒGTS / CLOSED

03.01. - SLĒGTS / CLOSED

04.01. - 10:00 - 18:00

Rīgas Motormuzejs vēl mierpilnus un gaišus svētkus!

No 2021. gada 16. novembra Rīgas Motormuzejs (RMM) ver durvis apmeklētājiem.  Muzejs būs atvērts no otrdienas līdz svētdienai no 10:00 līdz 18:00. Muzejā skatāma atjaunota pastāvīgā ekspozīcija ar vairāk nekā 100 vēsturiskajiem spēkratiem, kā arī unikāla un starpkultūru sakaru mēroga ziņā nebijusi izstāde "Automobiļu dizains: Nučo Bertone – simts gadi itāļu auto stila. Kupeja.".

Itāļu auto izstādi veido septiņi ievērojami eksponāti, to skaitā “Alfa Romeo Giulietta” pirmais koka makets 1:1 mērogā, kas palīdz saprast, kā tika izveidots un iemiesots automobiļa dizains metālā, “Alfa Romeo GT Junior”, “Alfa Romeo Montreal”, “Iso Rivolta Lele”, bet lielākā zvaigzne ir “Bertone Nuccio” – 2012. gada koncept auto, ko izgatavoja par godu kompānijas simtgadei un prezentēts 2012. gada Ženēvas auto izstādē. Lielos ekspozīcijas priekšmetus papildina dažāda vēsturiskā informācija: rasējumi, skices, foto un video materiāli. Atsevišķas uzmanības vērta ir arī Bertone sadarbība ar Lamborghini. Izstādes apmeklētāji varēs apskatīt 1968. gada Lamborghini Espada, kas ievadīja lielo, četrvietīgo  kupeju ēru. Raksturojot automobili tā laika presē, sastopami apzīmējumi kā “izsmalcināta viesistaba, kas spējīga sasniegt 250 km/h”.

Lai apmeklējumu padarītu aizraujošāku, muzejs papildina savu pakalpojumu klāstu ar interaktīvu spēli “Ceļojums autobūves vēsturē”. Spēles 23 uzdevumi ļaus paraudzīties gan uz automobiļiem, gan autobūvi nedaudz citādāk. Aktivitāte būs interesanta visai ģimenei, jo uzdevumi ir dažādas sarežģītības – no pavisam viegliem līdz tādiem, kur noderēs trenēta vērotāja acs. Spēle aktivizējama viedierīcēs, tās pieejas kodu valsts svētku nedēļā bez maksas aicinām saņemt RMM kasē.

Rīgas Motormuzejs apmeklētājiem būs atvērts “zaļajā režīmā”. Muzeju varēs apmeklēt pieaugušie ar Covid-19 vakcinācijas un pārslimošanas sertifikātiem, ņemot līdzi arī savus nepilngadīgos bērnus. Bērniem līdz 12 gadu vecumam nav jāveic Covid-19 testi, savukārt bērniem, kuri sasnieguši 12 gadu vecumu, jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros. Pirms apmeklējuma aicinām pārliecināties par muzeja darba laiku un īpašajām prasībām, sekojot jaunumiem muzeja mājas lapā www.motormuzejs.lv, sociālajos tīklos, zvanot pa tālruni +371 67025888.