Rīgas Motormuzejs - 2016.gada inovatīvākais muzejs Latvijā

Piektdien, 26. maijā apmēram 500 muzeju darbinieki no visas Latvijas pulcējās Jelgavā, kur norisinājās tradicionālie muzejnieku profesionālie svētki - Latvijas Muzeju dienu noslēgums, kur tika pasniegta Latvijas Muzeju biedrības gada balva “Zelta puteklis” dažādās nominācijās.

Rīgas Motormuzejs plūca laurus nominācijā “Inovācijas muzejā 2016” par spēju izmantot mūsdienu tehnoloģijas muzeju darbā, objektu interpretēšanā un muzeja apmeklētāja pieredzes bagātināšanā. Komisija vērtēja nevis pašas tehnoloģijas, bet to kā to lietošana, izmantošana ietekmē muzeja apmeklētāja zināšanas, iesaistīšanos un sajūtas.

Pasākumā Latvijas Kultūras ministrija un Latvijas Muzeju biedrība sveica arī tos Latvijas muzejniekus, kuriem šogad aprit 25 darba gadi muzejā,  starp viņiem arī Rīgas Motormuzeja vadītāja vietnieks Andrejs Beļinskis.

Latvijas Muzeju biedrība organizē konkursu un pasniedz balvu "Zelta puteklis", lai veicinātu radošu un kvalitatīvu muzeju nozares attīstību Latvijā. Balvas ieguvējus žūrija nosaka konkursa kārtībā, izvērtējot iesniegtos pieteikumus. 2016.gada konkursam "Zelta puteklis" Latvijas Muzeju biedrība kopumā saņēma 47 pieteikumus.