Retromance 2021

Šī gada 31. jūlijā, seno spēkratu entuziasti no Latvijas Antīko automobiļu kluba sadarbībā ar Rīgas Motormuzeju rīkos antīko spēkratu sezonas romantiskāko un krāšņāko braucienu “Retromance” uz Zemgali.

Apskatīt antīkos spēkratus interesenti varēs sestdien, 31. jūlijā pie Rīgas Motormuzeja no plkst.9:00 līdz plkst. 10:00, savukārt, no plkst. 12:00 līdz 14:00 uz Pilssalas ielas līdzās Jelgavas pilij.

Apmeklētāji varēs redzēt vairākas retro tehnikas „pērles”. Pasākuma senākais spēkrats būs 1920. gadā ražotais, ar ekskluzīvu virsbūvi aprīkotais “Panhard&Levassor X-36”. Elitāros ASV spēkratus pārstāvēs 1936. gadā pēc individuāla pasūtījuma ražotais “Packard – Super 8 model. 1404”, kas saglabāts pilnīgi oriģināls. Skatītāji varēs aplūkot reto 1938. gada “Ford-Vairogs V8 mod. 81” ugunsdzēsēju automobili, kura šasija tapusi Rīgā, bet virsbūve Jelgavā.

“Retromances” automobiļu parādi papildinās Rīgas Motormuzeja kolekcijas spēkrati, kas Jelgavā būs ieradušies muzeja vasaras zibakcijas “Atrodi ceļojošo motormuzeju” ietvaros. Visi interesenti aicināti fotografēties pie īpaši izveidotā Rīgas Motormuzeja stenda, dalīties ar iemūžināto attēlu sociālajos tīklos, pievienot tēmturi #motormuzejs un pretendēt uz īpašo balvu, kuras ieguvējs tiks paziņots 12. septembrī.

“Retromance” ir seno spēkratu brauciens, ko organizē Latvijas Antīko automobiļu kluba biedri sadarbībā ar Rīgas Motormuzeju. Braucienā tradicionāli piedalās līdz 1945. gadam ražoti automobiļi.

Plānotais krāšņo auto un laikmetam atbilstoši saposto ekipāžu skaits ir aptuveni 30 automobiļi, tomēr jāņem vērā, ka senie spēkrati ir kaprīzi un ceļš no Rīgas uz Jelgavu prasīs no tiem īpašu izturību.